Facebook Messenger titkosítás, már Magyarországon is

Már elérhető egy ideje a titkosítás a Messengerben, de a magyar felhasználók többségénél most jelent meg az újítás. A jobb szélső menüben a “Titkos beszélgetések” opció alatt találjuk (amennyiben nem található érdemes frissíteni az applikációt). A funkciót mind a küldő mind a fogadó félnek be kell állítani ahhoz, hogy az működjön.
Miről is szól ez a titkosítás? Végponti (end-to-end) titkosításról van szó, aminek köszönhetően csak a küldő és a fogadó fél tudja dekódolni az üzenetet, még maga a Facebook sem látja, hogy mit írtunk. Találhatóak benne bizonyos korlátozások, a titkosított üzeneteink például csak azon a készüléken lesznek elérhetők, amelyikről küldtük őket, és korlátozott a küldhető tartalmak típusa, GIF-et vagy videót például már nem lehet csatolni. Az viszont beállítható, hogy az olvasás után bizonyos idő múlva magától törlődjön az üzenet, ami hasznos lehet, ha bizalmas információt küldünk. A címzett ugyan ki tudja másolni, de harmadik fél már nem igazán fér hozzá.
A Facebook egyébként nem tette alapértelmezetté a titkosítást. A már említett menüpontban kell bekapcsolnunk, és onnantól kezdve, ha új beszélgetést indítunk, akkor választhatunk, hogy az titkosított legyen vagy sem.
Forrás:Napidroid
blog comments powered by Disqus