Az Artmobil.hu a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen. A részletekért kattints ide.

 

Termékek Menü
Ön itt jár: > Kezdőlap >

REALME 6

REALME 6

REALME 6

A Realme 6 az egyik legjobb árú 90 Hz-es képfrissítésű okostelefon a globális piacon, amelyik még 30 wattos gyorstöltést is ad. 64 megapixeles kamerát, NFC-t, 3,5 mm-es jack csatlakozót is megtalálhatunk a készülékben.

Bevezető, tartozékok

,,Dare to Leap” azaz merj ugrani, a Realme jelmondata, amely jól tükrözi a vállalat stratégiáját. A céget az Oppo alelnöke, Sky Li alapította 2018-ban. Az Oppo az IDC kutatóintézet statisztikái alapján 2020 második negyedévében 24 millió darab telefont adott el, ezzel az ötödik legnagyobb szereplője a mobilos piacnak. Mindkét gyártó, valamint a Vivo, a OnePlus és az iQOO is a BBK Electronics cégcsoport kezében van.

Az anyagi és a technológiai háttér is biztosított az óriásvállalaton. Tökéletes stratégiával haladnak, először Indiában és más ázsiai országokban voltak jelen telefonjaikkal. Mára már a világ 27 országában képviseltetik magukat, ráadásul a TV-k, a viselhető okoseszközök és a fülhallgatók piacára is beléptek. A pandémia első hullámakor, vagyis 2020 első negyedévében a Realme 157%-os éves növekedési rátával elnyerte a világ leggyorsabban növekvő okostelefon-márkájának a címét is.

A Realme egy fiatalokat megcélzó, trendformáló technológiai márka, ezt az irányvonalat már a termék csomagolásán is érzékeljük. A komor színek helyet a gyártó által választott élénk citromsárga doboz beleillik ebbe a fiatalos stílusba. A pakkban egy 30 wattos Super VOOC gyorstöltőt, egy Type-C kábelt, SIM-tűt, és egy egész komoly védelmet biztosító, füst színű szilikon tokot találunk. A kijelző védő fóliát már előre felapplikálták a készülékre.

Külső, kijelző

A Realme 6 első ránézésre a prémium szegmensbe is tartozhatna, bár anyaga polikarbonát. Esztétikus és minőségi az összhatás.

A 162,1 x 74,8 x 8,9 milliméteres méretekkel és 191 grammos tömeggel rendelkező készülék nem rendelkezik IP minősítéssel. Azonban a gombok, a csatlakozók és a hangszóró gumitömítésének, valamint az őket körülvevő porvédő hálónak köszönhetően a telefon fröccsenésálló.

A telefon jobb oldalán az ujjlenyomat-szenzorként is funkcionáló bekapcsoló gomb helyezkedik el. A 10/10-es találati aránnyal dolgozó biometrikus azonosító gyorsan felold. Emellett a 2D arc alapú feloldás is jól működik. A bal oldalon a hangerőszabályzó gombok és a SIM-tálca fedezhető fel.

Az alsó élen a hangszóró, az USB Type-C port, a beszélgetési mikrofon és a 3,5 mm-es jack csatlakozó kapott helyet.

A kijelző bal sarkába szúrt kameralyuk modern megjelenést kölcsönöz a telefonnak, hiszen 2020-ban ez az aktuális szelfikamera elhelyezési trend. A megjelenítő fölé elhelyezett fény- és távolságérzékelő szenzorok, valamint a beszédhangszórót találjuk.

A Realme 6 hátlapján a fénycsóva vagy inkább üstökös szerűen szétterülő csík feldobja a ,,négy darab kamera a bal felső sarokban” sablon elrendezést. A telefon két féle színben érhető el, amelyek egyébként nagyon találó fantázianeveket kaptak, ezek a Comet White és Comet Blue (üstökös fehér, illetve kék). A kamera szenzorok egy tömbben helyezkednek el, de az ultraszéles látószögű modul kapott egy Realme sárga, dupla kör díszítést is.

A Realme 6 csúcspontja egyértelműen a 2400 x 1080 pixel felbontású, 6,5 hüvelykes, 90 Hz-es IPS panel. A Gorilla Glass 3 üveggel védett panel maximális fényereje 450 nit.

A kijelző frissítési frekvenciája 60, illetve 90 Hz lehet, de van egy AI (mesterséges intelligencia) által vezérelt Automata mód is. Természetesen van kékfényszűrő, színhőmérséklet állító, rendszer szintű sötét mód és kizárólag csak a ColorOS-ben megtalálható OSIE Vision Effektus. Ez utóbbit szintén ez az AI koordinálja, amely pontosan követi a szemmozgást és a színeket a szemünk mozgása alapján variálja.

Hardver, szoftver

 

A Realme 6-ban a Redmi Note 8 Pro-ban is megtalálható MediaTek Helio G90T dolgozik, amely egy kifejezetten a játékosokra fókuszáló gamer chipset. Egyértelműen a felső-középkategóriát, konkrétabban a Snapdragon 700-as sorozatot veszi célba a MediaTek ezen megoldása.

A processzorban kettő darab 2,05 gigahertzes Cortex-A76 mag felel a teljesítményért, valamint hat darab, 2 gigahertzes Cortex-A55 mag gondoskodik az energiahatékonyságról. Lu Weibing, a Redmi vezérigazgatója, a MediaTek védelme érdekében válaszolt, hogy más gyártók flagship telefonjaiban megtalálható SoC belsejében is ezt az ARM Cortex-A76/A55 architektúrát használják, szóval a Helio G90 széria jó.

A G90T-ben már a magonként 2 feldolgozóval rendelkező, azaz gyakorlatilag nyolc magnyi teljesítményével rendelkező, 800 MHz-es frekvencián dolgozó Mali-G76 IGP található. A gyártó állítása szerint 30 százalékkal gyorsabb ezen a téren is a G90T, mint a Snapdragon 730G. Ezek mellett még a MediaTek HyperEngine technológiáját is meg kell említeni. Komplex csomag a játékosoknak, amelyben van képjavításra szolgáló eljárás, hálózati kapcsolatot és teljesítményt javító megoldás az LTE és Wi-Fi hálózatok kombinálásával, válaszidőt csökkentő fejlesztés és még sok-sok egyéb jó megoldás,.

A Realme UI felhasználói felülete lényegében egy átnevezett ColorOS rendszer, de ez egyáltalán nem jelent problémát. Nagyon jól finomhangolható, tökéletesre csiszolt, maximális felhasználói élményt nyújtó rendszerfelületet kapunk szoftveres oldalról. Az Android 10 alapokon nyugvó ColorOS V7, avagy a Realme UI V1.0 nagyon jó androidos rendszer.

 

 

A rendszer felépítése logikus, a Realme AI algoritmusa jó, minden adott a problémamentes Android élményhez. A frissítések hosszútávon is garantáltak. Az alap és az egyszerű robotos rendszer számos intelligens szolgáltatással, kényelmi eszközzel, biztonsági elemmel lett megerősítve. Természetesen a Google-szolgáltatások előre vannak telepítve, valamint támogatja a Widevine 1. szintet, szóval a Netflix videóstreaming is megy Full HD-ban.

Kamerák, multimédia

 

Az 1/1,7 szenzormérettel és f/1,8 rekesszel rendelkező 64 megapixeles Samsung GW1 főkamera kiváló minőségű megoldás. A kamera alapértelmezetten 16 megapixeles képeket készít a szomszédos képpontok összevonásával (Quad Bayer szűrő).

A Realme kamera szoftvere egyszerű és jól áttekinthető, teljes mértékben ki tudja aknázni a hardverben rejlő lehetőségeket. A Camera2 API támogatás teljes körű, így szakértő módban a fehéregyensúly, az expozíció, a fókusz, az ISO-érték és a zársebesség manuális beállításával még jobb képek születhetnek. A jelenet felismerés jól működik. Az összes módnál , érdemes használni a Chroma Boost funkciót, ami egy fejlett HDR mód. Ez még tovább javítja a dinamikatartományt és alkalmanként jobb színtelítettséget kapunk.

A 64 megapixeles mód egyik előnye, hogy nagyobb felbontást kapunk a vágáshoz vagy a digitális zoomhoz

A főkamerával készített 2x zoom felvételek esetében, zoom kamera hiányában digitálisan van megoldva a nagyítás.

A 119 fokos ultraszéles látószögű kamera 8 megapixeles érzékelővel (1,12µm pixel) és f/2,3 rekesszel rendelkezik A színek jól reprodukálhatók és a szélén lévő torzítást a szoftver az automatikus torzítás-korrekcióval kompenzálja.

A 2 megapixeles makrókamerával különösen kis távolságról (4 centiméter) lehet fényképezni az objektumtól.

A Realme 6 éjszakai felvételei átlagosnak mondható. A dinamikatartomány mindenképpen elegendő, de az érzékelőnek általában több fényre van szüksége a jó fényképek elkészítéséhez. Az éjszakai mód ezen egy kicsit segít, ami exponálási idő megnövekedésével jár.

A Realme 6 f/2,0 rekesszel rendelkező, 16 megapixeles szelfikamerája a kijelző bal sarkában található. Ugyanez az AI által vezérelt, Sony IMX471 szenzor dolgozik a OnePlus 8 Pro-ban.

Videós téren a telefon legfeljebb 4K-s felvételeket készít 30 fps-sel. Az 1080p felvételek 30 és 60 fps mellett is lehetségesek, elektronikus stabilizálással kiegészítve.

A kedvenc  zenék, illetve videók lejátszására a Realme saját fejlesztésű Zene és Videó alkalmazása áll gyárilag rendelkezésre. A multimédiás hangszóró tiszta és hangos hangot ad.

Adatkommunikáció, üzemidő

 

A Realme 6 természetesen minden hazai LTE hálózatot támogat, így a B20-as 800 MHz-es LTE sávot is ismeri. A beszélgetési hangminőség kifogástalan, mind fogadó, mind a hívott fél részéről egyaránt.

A kétsávos Wi-Fi modul megfelelő érzékenységű, a 2,4 és 5 GHz-es hálózatokra is gond nélkül fel tud csatlakozni. Az 5.0-s Bluetooth is jól kommunikál minden eszközzel. Az Intelligens vezetés funkcióval a iGO Navigation zavartalanul, kiválóan működik. A készülékben található NFC is.

A Realme 6-ot a 4300 mAh kapacitású akkumulátort a mellékelt 30 W-os VOOC Flash Charge 4.0 szabványú töltőfejjel 55 perc alatt lehet 20-ról 100%-ra feltölteni.

A Realme 6 nagy felbontású és képfrissítésű képernyőt kínál fröccsenő víznek ellenálló kivitelben. Teljesítményében, szoftverezettségben, fényképezőgép minőségben és akkumulátor feltöltési időben kiváló. Villámgyors az arcfelismerés, külön memória tálca, a 3,5 mm-es jack kimenet, az NFC és a jó üzemidő miatt nagyon jó választás a Realme 6.

Forrás: Napidroid